Dom na Cichym Kąciku

typ: rezydencja

realizacja: 2022-2023

lokalizacja: Kraków, PL

status: realizacja

powierzchnia: 520 mkw


Rezydencja w jednej z najpiękniejszych dzielnic Krakowa – Cichym Kąciku. Niewielka działka była wyzwaniem nie tylko projektowym, ale i logistycznym.

Przygotowując się do tej pracy, bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy charakter osiedla zaprojektowanego przez Wacława Nowakowskiego, unikatowego na tle Krakowa przykładu jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej realizującej postulaty modernizmu, zarówno pod względem formy architektonicznej, jak i układu przestrzennego. Projekt bardzo mocno odwołuje się do zasad modernizmu - geometryczna forma budynku, unikanie symetrii, lekka, lewitująca forma piętra wsparta na filigranowych słupach, duże i jednolite powierzchnie elewacji w kolorze jasnym, czy okna zlicowane z elewacją. Te wszystkie założenia zostały opowiedziane współczesnym językiem architektonicznym, ale ze starannością wpisanym w gabaryty, wysokości i odległości do sąsiedniej zabudowy. Budynek wysokością nie dominuje, zachowuje stosowną odległość od ulicy.

cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik cichy kacik