PYLNA

typ: rezydencja

realizacja: 2020-2023

lokalizacja: Kraków, PL

status: realizacja

powierzchnia: 5 x 250 mkw


Osiedle 5 rezydencji miejskich w prestiżowej dzielnicy Krakowa. Choć materiałowo podobne, każdy budynek jest inny i oferuje inne możliwości mieszkańcom. Osiedle z 3 stron jest otoczone gęstą zielenią, która od lat porastała okoliczne działki. Dzięki temu, pomimo bliskości od innych domów jednorodzinnych, każda z projektowanych rezydencji ma zapewnioną intymność i kontakt z naturą. Każdy z domów posiada też duży, min. 10 arowy ogród.

Założeniem projektowym było stworzenie wewnętrznej przestrzeni wspólnej. Płoty zostały odsunięte od granic działek, otwierając fronty budynków na część wspólną osiedla. Podjazdy są szerokie a całość nie tworzy klaustrofobicznego wrażenie małej uliczki dojazdowej, tylko rozległą aleję prowadzącą do poszczególnych domów.

Domy zostały wyposażone w gruntowe wymienniki ciepła i zbilansowane zostały instalacją fotowoltaiczną na dachu, która równoważy zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku. Bardzo duże przeszklenia wpuszczają światło dzienne do środka, a przesuwne ściany pozwalają zintegrować ogród z częścią dzienną budynku.

pylna pylna pylna pylna> pylna pylna pylna pylna